Warsztaty z kolażu, książki artystycznej „Bajki dla niegrzecznych dzieci”

Opublikowane przez admin w dniu

Maciej Bohdanowicz / Kolaż i książka artystyczna / 27.06.18
Maciej Bohdanowicz / Bajki dla (nie)grzecznych dzieci – poezja wizualna / 27.06.18

Warsztaty z kolażu, książki artystycznej „Bajki dla niegrzecznych dzieci”

Twórcze warsztaty z wykorzystaniem technik plastycznych, rozwijających zdolności manualne, koncentrację, spostrzegawczość, kreatywność, umiejętność pracy w grupie oraz wrażliwość uczestników. Zajęcia realizowane są przy wykorzystaniu takich technik jak: rysunek, malarstwo, rzeźba, instalacja, animacja poklatkowa, a także tworzenie gier komputerowych.

Czy warto być grzecznym i co grozi, gdy się nim nie jest? Czy przywołana przez Hoffmanna wizja obciętych palców jest realną groźbą? Czytamy upiorne bajki, rozmawiamy o nich, a następnie korzystając z nich, tnąc, montując i klejąc – tworzymy własną. Czy będzie to bajka dla dzieci niegrzecznych – to się okaże!

Punktem wyjścia są bajki Heinricha Hoffmanna zebrane w tomie pt. „ Złota różdżka”. Zajęcia zaczynamy od wspólnego ustalenia definicji słowa “grzeczny”. Następnie zapoznajemy się z bajkami, rozmawiamy o nich, po czym tnąc je na fragmenty, zdania, słowa, układamy własną bajkę. I jeszcze do tej wspólnie ułożonej bajki każdy z uczestników wykonuje ilustrację 🙂

Prowadzący:
Kategorie: Warsztaty